Smulkus verslas 2014-aisiais pasistiebs

| Straipsniai | 2014/01/17
Smulkaus verslo pardavimas 2014

Smulkiojo verslo ekspertai teigia, jog 2013-tieji buvo gana sėkmingi metai verslui. Po truputį užmarštin grimztančių atsiminimų apie sunkiuosius krizės laikus nesužadino net padidintas minimalus mėnesinis atlyginimas (MMA). Nors šalyje vyksta aršios diskusijos dėl dar vieno MMA laiptelio, verslininkams išsigąsti nereikėtų – 2014-ieji prognozuojami sėkmingi verslui, žinoma, padirbėti vis tiek reikės.

NT įkvėps giliau

Labiausiai šiemet pasisekti gali Nekilnojamojo turto (NT) sektoriui. Teigiama, jog Lietuvoje jau 2012 NT objektų pirkimo ir pardavimo skaičiai šoktelėjo daugiau nei dešimt kartų, palyginus su 2008-aisiais, prieškriziniais metais. Nekilnojamojo turto brokerių teigimu, tokį suaktyvėjusį NT populiarumą lemia artėjantis euro įvedimas. Žmonės, o kartu ir pardavėjai, tikisi, jog jau 2015-aisiais, Lietuvai prisijungus prie euro zonos, nekilnojamojo turto kainos ženkliai šoktels. Dėl šios priežasties gyventojai suskubo pasirūpinti naujaisiais būstais, o pardavėjai nepraleido progos padidinti kainų. Pastebima ir kita tendencija – vis daugiau emigrantų grįžta į Lietuvą ir savo uždirbtus pinigus ryžtasi investuoti Tėvynėje. Tai rodo suaktyvėję NT verslo skelbimai iš užsienio, ieškantys sklypų ar butų.

Besitaikant prie didėjančios NT rinkos, be abejonės aktyvės ir statybų verslo sektorius. Šiemet investicija į verslą statybos sferoje gali kaip reikiant pasitaikyti. Ekspertų teigimu, būtent statybose atsivers galimybės smulkiajam verslui. Tad jei prieš kelis metus statybų verslo skelbimuose dažniausiai sutinkama antraštė buvo „parduodamas verslas„, tai 2014-ieji žada tokių skelbimų gerokai apmažinti. Ypač išpopuliarės nedidelės statybos, apdailos darbai, aukštalipių paklausa.

Paskutinė mažųjų laimė

Besidomintiems savo verslo pradžia, gera žinia, jog 2014-ieji bus draugiški Mažųjų bendrijų (MB) verslininkams. Lietuvoje vos prieš metus laiko įteisinta smulkaus verslo forma Mažosios bendrijos metų pabaigoje buvo kaip reikiant įbaugintos – Seime buvo apsirodę siūlymai kaip reikiant mokesčiais užkrauti jaunuosius smulkius verslininkus. Laikrodžio rodyklei beveik mušant Naujųjų metų naktį, t.y. gruodžio 30 d. įsigaliojo priimtas sprendimas, jog padidinti MB mokesčiai privers pasitraukti į parduodamo verslo nišą, nepasitvirtino. Mažiesiems  mokesčių kupra buvo atidėta dar metams – iki 2015 sausio 1 d.

Ekspertų teigimu, šiemet investicija į verslą turėtų būti orientuota į vidaus rinkas. Tai pastebėjo ir patys verslo atstovai, todėl naudinga bus užsiimti rinkos analize, daugiau dėmesio kreipti į šalies auditorija vietoj to, kad gaištumėte laiką ieškodami užsienio partnerių.

Modernistų laikas

Smulkiojo verslo atstovams šiemet auksu sužibti gali Informacinių technologijų (IT) srities smulkusis verslas. IT specialistų trūkumas 2014-aisias gali atverti plačias galimybes šioje verslo šakoje. IT sferoje nusimanantiems verslininkams šiemet pats palankiausias laikas kurti naujas strategijas ir siūlyti naujus verslo projektus. Verta pastebėti, jog iš kitų patirties pinigų uždirbti gali nepavykti, mat IT srities parduodamas verslas šiemet būti neturėtų. Kurkite naujas idėjas, nes šiemet tai bus ypač paklausios investicijos. Be abejo, prognozuojamas ir 20-30 proc. IT specialistų atlyginimų kilimas.

Investicijų ekspertai šiemet pataria labai atsainiai stebėti rinkos dėsnius ir nešvaistyti pinigų vadovaujantis emocijomis. 2014-ieji gali tapti reikšmingi metai Europos bankų sistemų pakeitimuose, todėl čia ne visi ėjimai bus sėkmingi. Nors prognozuojama, kad šiemet žmonės bus linkę mažiau investuoti, gera naujiena užsiimantiems paskolų ir kreditavimo paslaugomis. Padidėjęs žmonių pragyvenimo lygis lems didesnį išlaidumą ir kartu leis šiek tiek įkvėpti smulkiojo kreditavimo bendrovėms.

Nors verslo atstovai 2014-iesiems prognozuoja gana palankius ir stabilius metus, šalies politikai šiuos metus vadina apsisprendimų metais. Ne tik nacionalinį, bet ir smulkųjį verslą gali paliesti šalies valdžios apsisprendimai dėl suskystintų dujų ir energetikos klausimų, todėl Arklio metai net ir versle šiemet reikalaus daugiau darbo nei pasitikėjimo.

Straipsnai

Suomių Fortum perka įmonę Lenkijoje

Ketvirtadienį Suomijos energetikos bendrovė Fortum pranešė perkanti Lenkijos elektros energijos ir dujų tiekimo įmonės Duon kontrolinį akcijų paketą.   ... Skaityti

Už 3,2 milijardus eurų kinai perka Holivudo studiją

Kinijos prekybos ir pramogų milžinė Dalian Wanda Group (DWG) paskelbė perkanti holivudo kino filmų studiją Legendary Entertainment. Sandoro vertė siekia 3,2 mil... Skaityti
businessman with laptop in network server room

Už kiek įsigyti verslą internete?

Internetas jau užvaldė beveik visą mūsų kasdienybę ir čia mes stengiamės perkelti kiek įmanoma daugiau savo veiklos ir įpročių. Jau ne tik bendraujame internetu... Skaityti
kaip pradeti nauja versla

Kaip pritraukti investicijas į naują verslą?

Daugelis jaunų arba vidutinio amžiaus žmonių kurdami naujus verslus ar inicijuodami naujas veiklas, nesusimąsto apie jų atsiperkamumą. Dažnai į verslo konsultan... Skaityti
Smulkaus verslo pardavimas 2014

Smulkus verslas 2014-aisiais pasistiebs

Smulkiojo verslo ekspertai teigia, jog 2013-tieji buvo gana sėkmingi metai verslui. Po truputį užmarštin grimztančių atsiminimų apie sunkiuosius krizės laikus n... Skaityti